Што би била да не е пејачка? Александра Пријовиќ одговори на интересно прашање

Пејачката Александра Пријовиќ по успешните концерти во Загреб одговори на интересно новинарско прашање.

„Ќе те ставам во една хипотетичка ситуација. Веќе повеќе пати потврди дека си фантастична пејачка, а потврдите се нижат и понатаму, но мене ме интересира да не си пејачка, како би заработувала за леб? Како би преживувала? Кој би бил твојот план Б?“ – праша новинар.


„Јас сум многу снаодлива, да не се занимавам со оваа работа, сигурно би нашла нешто. Но ова отсекогаш беше мојот повик, јас знаев дека ќе бидам пејачка, за мене ништо друго не постоеше. Иако мене многу работи ме интересираат, па така, сигирно би се нашла“ – му одговори Пријовиќ

„Минатиот пат ми рече дека сакаш да чистиш дома, ете, можеби чистачка“ – додаде новинарот од Хрватска, на што Александра со гордост одговори.

„Сакам. Зошто да не? Човек се снаоѓа како знае и умее“.

Потсетуваме, моментно најпопуларната пејачка во регионот Александра Пријовиќ нема завршено средно училиште.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.