Ѓоковиќ повика медицински тајм-аут (ВИДЕО)

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ очигледно има проблеми со повреда, а тоа можеше да се забележи и во средбата против Енцо Куако во вториот сет.

Ѓоковиќ на крајот на деветтиот гем во вториот сет побара медицински тајм-аут откако се пожали на проблеми во ногата.

Пронајдете не на следниве мрежи: