ЈАС ИМАМ 33 ГОДИНИ И СЕУШТЕ ДЕВИЦА: Ќе останам сингл се додека запознам маж кој ќе ги исполнува ОВИЕ 10 УСЛОВИ

Жена која се уште е девица и на 33 години ги открила своите „10 заповеди“ за совршен состанок – во спротивно ќе остане сама и немажена додека не најде додворувач кој ги исполнува нејзините барања. Даниела Нобл вели дека отсекогаш била среќна сама и и покрај тоа што сака врска, не е подготвена да се задоволи со никого, па дури и за една ноќ.Танчерка од Флорида има листа на барања кои нејзиниот идеален маж треба да ги исполни пред да се согласи на врска. @danyellenoble Over the apps #fyp #facts #single #singleinyour30s #datinginyour30s #relatable ♬ original sound – Passport&Dreams -Тој мора да биде семејно ориентиран, искрен, добродушен, висок, фит, сака да патува, сака да биде надвор, смел, претходно не оженет, смешен, стабилен и ме почитува – објаснила таа, пишува The Sun.– Порано се срамев да им кажувам на луѓето, па само ќе лажев и ќе реков дека не сум девица, но сфатив дека нема ништо лошо во тоа и дека многу мажи тоа всушност го почитуваат – додала таа. @danyellenoble New bronco who dis💁🏼‍♀️💙 📸: @KindsayBugeja #relatable #fyp #single #bronco #fordbronco #facts #junobeach ♬ Beautiful Things – Benson Boone Даниела раскажа како растејќи никогаш не била заинтересирана за состаноци и секогаш била фокусирана на учење наместо да се грижи за наоѓање на совршениот партнер.Момчињата во училиштето никогаш не ја побарале ни да излезе. Таа објасни дека со текот на времето се повеќе ја отфрла помислата за каква било врска бидејќи не сака нешто бесмислено.Така, кога била помлада, смислила десетгодишен план кој вклучувал брак и раѓање деца во следната деценија, но нејзиниот план пропаднал кога сфатила дека не сака да се задоволи само со никого. @danyellenoble Paradise found🏝️ #relatable #fyp #single #vacation #puntacana #facts #singleinyour30s ♬ Beautiful Things – Benson Boone Танчерката сега е во потрага по својата совршена личност која ги дели истите вредности како неа и ги сака истите работи од животот, па ги отфрла сите мажи додека не ги исполни нејзините стандарди.Таа откри дека не е тип на личност која може да стане интимна со некого по неколку состаноци и дека сака да се увери дека врската има потенцијал.– Многу сум пребирлива, знам што сакам. Имам високи стандарди и не се плеткам со никого. „Многу мои пријатели користат апликации за запознавање и одат дома со момче на нивната прва вечер, но тоа едноставно не сум јас“, објасни таа. @danyellenoble This @Free People fit is giving #fyp #relatable #single #freepeople #ootd #facts ♬ 6khhx_ sound – ☆ – Јас не сум некоја што оди на состанок со некого и веднаш оди во кревет. Јас сум на возраст во која знам дека ќе вреди, кога ќе ја најдам вистинската личност – изјави таа.– Немав момче толку долго, но се навикнав и научив многу за себе – додава Даниел.Кога ќе запознае некого, таа веднаш е искрена за нејзините необични барања.– Веднаш им кажувам на момците на првиот состанок и ако им пречи, тогаш заминувам. Ако не, тогаш ќе видам како ќе поминат другите средби – вели тој.– Не сакам да завршам со некој од кој подоцна ќе се разведам, како што моите родители се разведоа пред околу 10 години. Мислам дека навистина влијаеше да се биде сингл. Искрено, понекогаш мислам дека е подобро да бидам сингл бидејќи можам да си дозволам се. Не ми треба некој да ме врзува – објаснила таа.Иако Даниел вели дека е многу среќна што е сингл, таа се надева дека еден ден ќе најде некој кој ќе ги задоволи нејзините потреби.– Сакам да се смирам, да бидам сигурна дека кога ќе ја најдам мојата личност, таа ги има истите вредности како мене, знае што сака во животот и ги прави сите забавни работи што сакам да ги правам – рече таа.– Најдолгата врска што сум ја имала траеше три состаноци – рекла таа.– Размислував дури и да се пријавам за емисии за запознавање бидејќи понекогаш луѓето таму наоѓаат љубов. Се чувствувам како мојот човек да е во друга земја, а не овде во Америка. Сепак, знам дека Бог има план. Ќе продолжам да правам се што сакам. И кога ќе дојде таа личност, ќе кликнеме, и тој ќе биде тој, а мене ќе ми биде толку драго што чекав толку долго да го најдам мојот човек – заклучил Даниел.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.