Јелена Карлеуша итно примена во Ургентниот центар

Карлеуша ја доби потребната медицинска нега во Ургентен центар
Поп-sвездата Јелена Карлеуша беше итно примена во Ургентниот центар поради компликации поради каснување од оса.
По каснувањето од оса, пејачката започнала да отекува и да се гуши, поради што и требала медицинска помош.
Јелена била итно примена на Ургентно, каде ја добила целата неопходна грижа, а на нејзиниот Инстаграм профил јавно им се заблагодари на вработените кои и помогнале.
– Им благодарам на прекрасните луѓе од Ургентниот центар … Понекогаш каснувањата од оса се претвораат во гушење и отекување… Но, и во средби со прекрасни луѓе кои спасуваат животи – напиша Јелена.


Карлеуша објави и фотографија од Ургентниот центар на која се гледа како прима инфузија на болнички кревет.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.