ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ: МАКЕДОНИЗМОТ Е ВО ЗАВРШНА ФАЗА | НЕ Е ИСТО МАКЕДОНЕЦ И СРБИН

Последните десет поста ми беа посветени на разобличувајне на великосрпската политика према Македонија.

ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ: МАКЕДОНИЗМОТ Е ВО ЗАВРШНА ФАЗА | НЕ Е ИСТО МАКЕДОНЕЦ И СРБИН

ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ СО ЖЕСТОК СТАТУС НА ФЕЈСБУК. ИСТИОТ ГО ПРЕНЕСУВАМЕ ВО ЦЕЛОСТ:

За жал кога ги читам болните реакции на некои мои ФБ приатели не можам да не кажам дека македонизмот е во завршна фаза.

Многу македонски патриоти не разбираат дека не е исто Македонец и Србин.

И на многу македонски патриоти освен блузата на која пишува Македонија се друго им е српско.

(фејсбук статус на Љубчо Георгиевски)

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.