Топ 5 триикови за убавина од модните куќи

Loading...

Најдобри модни изгледи за 2013 година од светските модни дизајнери!

 

Калвин Клајн

Калвин Клајновата девојка, стилистот за фризури Гвидо ја опиша како супер шик и супер урбана девојка, доста природна. Тој и ја прелива косата со пена, повлекува длабоко на страна еден дел и завршува со пудра и спреј за коса за да и да де малце песочен изглед.

 

Ралф Лорен

Тука стилистот за фризури Гвидо се одлучи за префинет, полиран шињон. Гвидо создаде чист средишен дел, ја собра косата во затегнато коњско репче и ја замагли со сјаен спреј пред извртување на опашката во јазол. Мало прскање со спреј за коса помогна за скротување на сите разлетани влакна.

 

Вера Ванг

Смоуки очите мозе да се појават во многу бои и нијанси, но златните сенки со примеси на бојата на розата се користат зад сцената на Вера Ванг. Да се нагласи ефектот стилистот за коса Пол Ханлон ја извлекува клосата назад од лицето, тапирајќи ја и буквално замотувајќи ја околу главата како турбан, забодувајќи ја во едно место.

 

Викторија Бекам

Повторно се сретнуваме со стилистот Гвидо. Тој навистина ја чувствува елегантноста. Тука, драматичната линија се акцентира со лак и за коса и сјај, додека остатокот од косата е оставен да биде чист и природен, испрскан со вода и сув шампон за вистинска женска текстура.

 

Лакосте

Да се имаат добро дефинирани веѓи е од голема важност, работа која што шминкерот на Мебилајн Маја Аломи ја извршува брилијантно. Нејзиниот трик е да се повлече молив преку веѓите и да се залепи со наметнување на јасна маскара.

 

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани.  Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

loading...