Најдобро облечената жена за 2012 година

Loading...

 

Според 42 милиони читатели на магазинот People, најдобро облечена жена за изминатата 2012 година е актерката Гвинет Палтроу.

Таа за неколку недели ќе наполни 40 години, и по се изгледа дека со доаѓањето во овие зрели години, таа го најде вистинскиот стил кој и прилега. 

Сопругата на пејачот Крис Мартин, секогаш се водела по максимата „Помалку е повеќе“ и со тоа и успеа да ја освои оваа престижна награда.

Зад себе на листата ги остави Кејт Мидлтон, Ема Стоун, Џесика Алба, Ријана и Миранда Кер.

Со овие комбинации Гвинет се претстави на црвениот тепих оваа година. Кој фустан е вашиот фаворит?

 

 

 

 

 

 

 

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани.  Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

loading...