Се омажила за убиецот на својата сестра близначка

Loading...

Семејството било навистина разочарано откако дознало дека една девојка од Аргенитина се согласила да се омажи за убиецот на една од сестрите близначки.

Едит Касас, 22, денес ќе се венча со Виктор Чинголани, во близина на затворот, каде што тој треба да одлежи 13 години за убиството на сестрата близначка, моделот Џоана Касас.

Џоана била застрелана неколку дена пред нејзиниот 20-ти роденден во август 2010 година во аргентинскот град Пико Трункадо, кој се наоѓа 1200 милји јужно од главниот град Буенос Аирес.

Семејството Каса е сеуште во шок поради одлуката на Едит да се омажи со Чинголани , која вели дека Џоана е виновна за “ужасното предавство”. Церемонијата ќе се одржи пред само двајца пријатели на Едит кои ќе бидат сведоци.

Мајката на близначките Марчелина кажа дека нема зборови како да го опише она што Едит сака да го направи.

Едит тврди дека Чинголини е жртва на судството, и целосно го поддржаува во неговата жалба. “Виктор не е насилен човек и јас не сум луда”, изјави Едит.

 

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24

loading...
Loading...