Песни без кои не може да помине ниту еден Божик

Loading...

Последниве денови од сите страни се слушаат само божикните песни. Ние, само  за вас, ги ставивме божиќните класики, како и новите хитови и преработки на едно место.

 

Онаа песна која е дефинитивно најголемиот хит, и им е позната на сите генерации е следнава:

 

Потоа следува огромниот хит “All I want for Christmas” во изведбата на Мараја Кери. Оваа песна доживеа и своја преработка, односно изведба на Мараја со Џастин Бибер.

Песна која исто така е неизоставен дел од ова „семејство“ е и хитот на Брус Спрингстон.

Следуваат Chris Rea со неговата „Driving home for Christmas”, потоа  John Lenon  со незаборавната „Happy Xmas”, како и да The Darkness со  „Christmas time”.

Уживајте во божикната и новогодишната атмосфера и изберете го својот омилен хит. 

loading...
Loading...