Се полеваат со студена вода на -25 степени

Loading...

Голем број малечки деца, облечени само во костими за капење, си играат на снег и се полеваат со студена вода. 

Овие фотографии се снимени во едно гратче во Русија.

 

 

За нас, кои смрзнуваме на ниски температури и не можеме да се замислиме без топла зимска облека, ова  изгледа премногу брутално. Меѓутоа, по лицата на овие деца се гледа дека тие немаат ништо против играта. Напротив тие се насмеани и изгледа како многу да се забавуваат. 

 

 

 

Според Русите ова е дневна вежба која го зајакнува имунитетот на дечињата и во неа нема ништо лошо.

 

 

 

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

 

 

 

 

 

 

loading...
Loading...