Ибраими: ЧЕСТ МИ Е ДА ИГРАМ ЗА МАКЕДОНИЈА, ОВА Е МОТИВ-ПЛУС ЗА МЕНЕ!!!

Македонскиот интернационалец од редовите на словенечки Марибор е прогласен за најдобар Македонски фудбалер за 2012 година, по прогласувањето на наградите Ибраими не ја криеше радоста за добиената награда.

„Чест ми е да играм за Македонија, ова е додатен мотив за мене, сакам да им се заблагодарам на моите соиграчи од клубот, од репрезентацијата…“ беше дел од изјавата на Агим Ибраими откако ја доби наградата за Најдобар Македонски фудбалер за 2012 година.

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

читајте пулс24
Пронајдете не на следниве мрежи: