Читателите на „Пулс24“ го избраа Ибраими за најдобар Македонски фудбалер за 2012 година

Читателите на „Пулс24“ што учествуваа во анкетата за „Најдобар Македонски фудбалер за 2012 година“ го избраа Агим Ибраими и со тоа ја потврдија одличната сезона на нашиот интернационалец, како на клубски план, така и на репрезентативен план.

1.  Агим Ибраими (Марибор) – 65 гласови

2.  Горан Пандев (Наполи) – 64 гласови

3.  Николче Новески (Мајнц) – 38 гласови

Гласањето започна на 24.12.2012 а траеше до 30-ти во 00-00 часот кон 31.12.2012.

Спортската редакција на „Пулс24“ упатува благодарност до сите што учествуваа во оваа анкета.

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

Пронајдете не на следниве мрежи: