Љубовен хороскоп за 2013

Loading...

Една од најубавите чувства е кога сме заљубени. Кога ќе ја најдеме личноста на нашиот живот се изгледа поедноставно и магично. Па ако се прашувате што вели љубовниот хороскоп за 2013 еве неколку интересни информации:
Овен
Конечно ќе се соочите со вашите стравови на љубовното поле и ќе се надминете себе си особено за оние родени во периодот околу 21 Март до 19 Април. Овните секогаш имаат силен став и тоа конечно ќе им помогне во љубовта. Преставниците на овој знак ќе имаат успех во пронаоѓање на успешна љубовна врска, а за тие што веќе се во врска очекувајте дека ќе ја зацврстите уште повеќе.
Бик
Новата 2013 ќе ви донесе мир и спокој во љубовта. Конечно ќе успеете да направите некој баланс и нема да бидете тврдоглави како по навика. Едниствено може да се изнервирате ако пратнерот се обиде да ви го смени мислењето некоја работа. Нашиот совет е да уживате во секој момент со вашиот сакан. За они кои се слободни внимавајте со кого почнувате врска.
Близнаци
Ако сте во врска време е да направите нешто ново и интересно, а за останатите сега е вистинскиот период да експериментирате. Иако ќе имате некој проблематичен период во текот на годината сепак се добро ќе заврши на крај.
Рак
Во оваа година ќе ви се исполнат сите соништа на љубовно поле. Конечно и вие да ја најдете совршената личност за вас. За оние кои веќе се во врска не паничете и уживајте.
Лав
Иако Лавовите немаа многу среќа претходната 2012 год. оваа година очекувајте промени во ваша корист. Во новата 2013 год. ќе пронајдете личност која ќе знае како да го разбере вашиот темперамент и желбата да го имате последниот збор.
Девица
Иако оваа година ќе бидете многу зафатени на работното место сепак треба да одвоите време и за вашиот партнер. Девиците кои не се во врска ги очекува интересен период на забава и дружење.
Вага
Ако сте научиле нешто од претходната врска тогаш редно време е да го искористите тоа. Нема потреба од дипломатија, кажето го тоа што мислите партнерот нема да ви замери.
Шкорпија
Ве очекува голема авантура ако не сте во врска. За останатите шкорпии им препорачуваме да бидат помалку љубоморни и да му веруваат на партнерот.
Стрелец
Тоа што сте претпазливи во љубовта не секогаш е вистинското решение. Време е и вие да се опуштите и да направите нешто спонтано и неочекувано.
Јарец
Оваа 2013 е година на искреноста а тоа некогаш е е вистинското решение. Но ако сте решиле дека неможете да поминете преку некои работи тогаш најубаво е да го кажете тоа.
Водолија
Чувате во себе страст која веќе долго време за чувствувате за некоја личност. Во новата 2013 год. конечно ќе ги претворите вашите фантазии во реалност.
Риби
Промената на вашиот став кон работите ќе ви донесе многу позитивни нешта во новата година. Ако во љубовта тапкавте во место тогаш време се за промена.
 
Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Една од најубавите чувства е кога сме заљубени. Кога ќе ја најдеме личност

loading...
Loading...