Брза и лесна диета за овие зимски денови

Диетата која ќе ви ја презентираме трае 21 ден, вклучително и викендите. Оваа диета е брза и затоа луѓето ја сакаат.

 

Се заснова претежно на јајца па затоа не ви ја препорачуваме да ја држите многу долго време. Ви ја претставуваме диетата по денови, применете ја,ќе бидете задоволни, но како што веќе кажавме не подолго од 21 ден…

 

Понеделник

Доручек: двопек, чаша чај, портокал
Ручек: портокал, чаша јогурт, едно варено јајце
Вечера: двопек, пире од домати,2 јајца(варени, или кајгана), зелена салата

 

Вторник 

Доручек: двопек, чаша чај, портокал или јаболка
Ручек: портокал, чаша јогурт, едно варено јајце
Вечера: мелено месо, двопек, пире од домати, зелена салата

 

Среда

Доручек: двопек, чаша чај, грејпфрут или лубеница
Ручек: портокал, чаша јогурт, едно варено јајце, зелена салата
Вечера: две јајца(варени или кајгана), чаша чај, двопек

 

Четврток

Доручек: двопек, чаша чај, грејпфрут или круша
Ручек:нискомасно кравјо сирење или моцарела,двопек
Вечера: две јајца(варени или кајгана), зелка, двопек

 

Петок

Доручек: 2 парчиња двопек, чаша чај, портокал или грејпфрут
Ручек: риба, зелена салата, едно варено јајце
Вечера: варен зеленчук, варено јајце, јогурт