Лекција по тенис од страна на Серена Вилијамс за Павличенко

Американката Серена Вилијамс го освои 47-миот наслов на победник на тенискиот турнир на ВТА-тур.

Вилијамс ја декласираше целосно во финалето на Бризбејн русинката Анастасија Павличенко со резултат 6-2 и 6-1.

ВТА Бризбејн, финале:

Вилијамс-Павличенкова 6-2 / 6-1

ВТА Шенцен, финале:

Ли-Закопалова 6-3 / 1-6 / 7-5

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

Пронајдете не на следниве мрежи: