Селтикси го шокираа Никси во „Медисон“

Во синоќешната програма од НБА-лигата беа одиграни седум натпревари, најголемо изненадување на вечерта беа екипите на Вашингтон и Њу Орлеанс.

 

 

Oklahoma City Thunder 99-101 Washington 

Boston Celtics 102-96 New York Knicks

Резултати…

Washington – Oklahoma City 101-99 (Beal 22k, 5s, 4a / Durant 29k, 7s, 8a)

New york – Boston 96-102 (J. R. Smith 24k, 4a / Pierce 23k, 6a)

New Orleans – San Antonio 95-88 (Gordon 24k, Vasquez 14k, 11a / Ginobili 21k, 5s, 4a)

Chicago – Cleveland 118-92 (Boozer 24k, 11s / Thompson 14k, 8s)

Utah – Dallas 100-94 (Hayward 27k, 6s, 5a / Nowitzki 20k, 5s, 5a)

Sacramento – Memphis 81-113 (Salmons 17k / Ellington 26k, 4a)

Portland – Orlando 125-119 (Aldridge 27k, 10s, 5a / Redick 29k, 5a), – по продолжение

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

Пронајдете не на следниве мрежи: