Мајами и Лејкерси повторно разочараа, Харден „НЕВЕРОЈАТНО ДОБАР“

Дефинитивно може да се каже дека Индиана Пејсерси не им одговараат на силните Мајами, актуелниот шампион на НБА.

Минатата сезона овие две екипи одиграа премногу неизвесно конференциско полуфинале.

Miami Heat 77-87 Indiana Pacers

Rockets 125-112 Lakers

Резултати…

Philadelphia – Brooklyn 89-109 (Holiday 19p, 3s, 8a / Williams 22p, 5a, Blatche 20p, 7s)

Indiana – Miami 87-77 (George 29p, 11s, West 14p, 11s / Wade 30p, 5s, 3a)

Milwaukee – Phoenix 108-99 (Jennings 29p, 3s, 9a, Ilyasova 12p, 4s, 6a / Gortat 16p, 14s, 3a)

Minnesota – Atlanta 108-103 (Peković 25p, 18s, Kirilenko 21p, 6s, 5a / Smith 21p, 13s, 7a)

Houston – LA Lakers 125-112 (Harden 31p, 6s, 9a, Lin 19p, 6s, 5a / Bryant 20p, 5s, 7a)

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

Пронајдете не на следниве мрежи: