Видео: Гол човек вознемирува автобус

Loading...

Мислевте дека се сте виделе? Видеово докажува дека светот секогаш наоѓа начин да ни докаже дека не сме во право, секогаш наоѓа начин да не изненади и да ни покаже дека изреката „колку луѓе, толку чуда“ е точна.

Мислевте дека се сте виделе? Видеово докажува дека светот секогаш наоѓа начин да ни докаже дека не сме во право, секогаш наоѓа начин да не изненади и да ни покаже дека изреката „колку луѓе, толку чуда“ е точна.

Човекот, како што можеме да видиме во видеото, потполно е гол и се обидува да вознемири автобус  и покрај тоа, да парадира по улиците.

„Одненадеж го здогледав момчето како трча низ улицата и се однесува како луд“, објаснува Ло Џефери, еден од очевидците.

Успевајќи да го стигне, Џефери почнал да снима додека момчето не скокнало на задниот дел од пикапот. Полицијата успеала да го фати и моментално бара психијатриска помош која му е потребна. Нема повредени во целиот настан.

Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

loading...
Loading...