15 секс факти кои ќе посакате да ги проверите во пракса

Loading...

Внимание! Во продолжение Ви презентираме 15 најнови секси, фантастични и корисни информциии кои одсeкогаш сте сакале да ги знаете и плус неколку изненадувачки факти.
1. Градите можат да го зголемат својот обем до 25% кога сте возбудени, што ги прави исклучиво осетливи.
2.Нервните завршетоци на клиторисот се прошируваат до срамната коска и затоа триењето од партнерот предизвикува прекрасно чувство.
3.Стимулацијата на брадавиците ја активира ист дел од мозокот како и стимулацијата на клиторисот или вагината, па затоа стимулацијата на сите три истовремено даваат посебно чувство.
4.За време на оралниот секс галете го партнерот по внатрешната страна од неговите бедра. Задоволството кај партнерот ќе биде огромно, зошто тоа е предел близок до неговите гениталии, а дополнителниот проток на крв ја зголемуваат возбудата.
5. Клиторисот има околу 8000 неврни завршетоци и таа бројка не престанува да расте. Во вашата 32-ра година, вашиот клиторис е четири пати поголем отколку кога сте биле во пубертет.
6. Истражувањата покажале дека мажите кои практикуваат секс во врска уживаат повеќе, отколку мажите кои практикуваат секс за една вечер или секс без обврски.
7. Брз начин да се орасположите за секс: гушнете го своето момче на 30 секунди. Галењето го зголемува либидото.
8. Неговото задоволство од врската поврзано е со тоа колку често го допирате. Според тоа, зграпчете го!
9. Момчињата чија девојка премногу се дружи со неговите пријатели во 92% од случаите ќе имаат проблем со ерекцијата, бидејќи се чувствуваат како да е загрозена нивната машкост.
10. Допирите по страна на неговото торзо го стимулираат нервот која ја отежнува ерекцијата.
11.Спермата помага да ви блеска насмевката. Содржи цинк и калиум кои ги одржуваат забите здрави.
12. Малку сол на врвот на јазикот пред оралниот секс го намалува чувството на гушење
13. Кога некого ќе бакнете разменувате хормонски и здравствени информации. Тоа е природен начин кој Ви овозможува да процените дали совршено си одговарате еден на друг.
14. Кога Ве допира момче расте Вашата телесна температура три пати повеќе отколку кога Ве допира женско. Вашата температура најмогу расте кога тој Ви ги допира градите или лицето (за разлика од раката или рамената)
15. Колку момчето изгледа помаженствено, толку е поголема веројатноста да доживее оргазам. 
Извор: Cosmopolitan.hrВнимание! Во продолжение Ви презентираме 15 најнови секси, фантастични и корисни инфо

loading...
Loading...