ЏЕЈ ЛО СТИГА ВО БЕЛГРАД | ќе добие 200.000 ЕВРА ЗА 2 ЧАСА | Кој ќе и биде домаќин?

Најавено е дека ќе слета на аеродромот околу 18:00 часот. Од аеродромот до локацијата каде што ќе се одржи прославата треба да се вози еден час.

Џенифер Лопез повторно доаѓа во Србија. Популарната актерка овој пат пристигнува на приватна забава на бизнисмен кој за неа платил ни помалку ни повеќе туку 200.000 евра.

Како што пишува српски Курир, латино дивата кон крајот на мај ќе слета со приватен авион на белградскиот аеродром „Никола Тесла“, каде на пистата ќе ја чека луксузно возило кое ќе ја однесе до локацијата каде што забавата ќе да се одржи.

Овој моќен човек (име и презиме познато на уредниците на Курир) веќе организираше забави на кои присуствуваа ѕвезди од светскиот џет-сет, а сега на ред е и светски познатата дива да биде меѓу гостите. Додуша чини пари, но според нашиот извор тој не жали што се откажал од чантата.

– Џенифер треба да биде на забавата два часа. Се беше договорено преку нејзините агенти. Во цената е вклучен трансферот на пејачката, престојот и дружењето со роденденското момче и неговите гости. Познато е дека таа слетува на аеродромот околу шест часот. Од аеродромот до локацијата каде што ќе се одржи прославата треба да се вози еден час. Таму ќе остане уште час-два, по што ќе се врати во Америка. Нејзиниот тим не побара никакви дополнителни услови, само медиумите да не присуствуваат на настанот, ниту пак гостите да ја вознемируваат со разговор – вели изворот на Курир.

Холивудската ѕвезда ќе дојде во придружба на својот тим.

– Нејзиниот сопруг Бен Афлек нема да биде со неа, тоа е сигурно. Сите други детали за нејзиното пристигнување ќе бидат познати пред нејзиното пристигнување. Секако, во договорот стои и дека доколку пејачката биде спречена поради некој поголем интерес, има право да го откаже доаѓањето и во тој случај ќе бидат вратени парите – заклучува нашиот соговорник.

Џенифер Лопез по втор пат доаѓа во Србија. Да потсетиме, таа имаше концерт во 2012 година во белградска Арена. Потоа даде интервју за медиумите дека е воодушевена од Белград и дека би сакала повторно да се врати во Србија. Таа желба наскоро ќе се оствари.- Воодушевена сум. Луѓето се феноменални. Не очекував да ме сакаат толку многу. Фасцинирана сум и од луѓето – рече тогаш меѓу другото пејачката.

Пронајдете не на следниве мрежи: