АБА Лига: Натпреварот помеѓу екипите на Цибона и МЗТ директно на МТВ

МТВ обезбеди пренос од дуелот помеѓу екипите на Цибона и МЗТ што ќе се одигра во сабота со почеток од 18 часот.

АБА Јадранската лига ексклузивно на МТВ, сите натпревари на нашиот шампион МЗТ Скопје, почнувајќи од сабота натпреварот во Загреб со Цибона ќе бидат пренесувани на МТВ.

Ова го објави Горан Милковски од МТВ за јавноста на задоволство на голем број љубители на Македонската кошарка.

Фото: Официјална фејсбук страна на МЗТ Скопје

Пронајдете не на следниве мрежи: