Илиевски потпиша договор со Цедевита

 

Владо Илиевски, е нов играч на хрватскиот тим Цедевита, еден од фаворитите за освојување на титулата во регионалната АБА лига.

Поранешниот македонски репрезентативец, кој до последен момент се споменуваше и како можно засилување на МЗТ Скопје Аеродром, минатата сезона играше во екипата на Локомотив Кубан, со која го раскина договорот. 

32-годишниот Илиевски во екипата на Цедевита, која ќе настапува и во Евролигата, повторно ќе соработува со тренерот Божидар Маљковиќ, двајцата во минатата сезона беа дел од Локомотив.

 

Макфакс

Пронајдете не на следниве мрежи: