ФОТО/ВИДЕО: МЗТ „СЛАВЕШЕ“ сред Загреб, целосно надиграна Цибона, Фанови на МЗТ се радуваа на големата победа!!!

Тимот на МЗТ Скопје со победа помина низ Загреб, победа од 5 коша разлика над големиот фаворит, Хрватскиот претставник екипата на Задар, конечниот исход од мечот гласеше 72-77 во корист на нашиот тим.

Првата Четвртина ја доби Хрватскиот претставник со 16-11, но втората четвртина беше неверојатен пресврт на мечот, се чини дека тоа беше моментот на одлука, МЗТ ја доби втората четвртина со неверојатни 11-26.

Во вториот дел Цибона на некој начин се врати во игра, но сепак повторно за нијанса тимот од Македонија поуспешен, овој пат МЗТ ја добива третата четвртина со 21-23.

Конечно, крајниот епилог, во последната четвртина од мечот резултатот гласеше 24-17  за тимот на Цибона, но конечниот епилог од мечот беше во корист на МЗТ, конечен резултат од овој меч 72-77 за Скопски МЗТ.

Пронајдете не на следниве мрежи: