ВИДЕО: „Фемили“ на нозе, „Јане Сандански“ крца, Реал Мадрид на колена пред МЗТ…

Видео-ретро од историскиот кошаркарски натпревар помеѓу екипите на МЗТ и Реал Мадрид што се одигра во 1996-тата година. Атмосфера која ќе се памети уште многу години…

фото/видео: а1

Пронајдете не на следниве мрежи: