За потребите на кампањата против рак на дојка: Антонија Блаче топлес!

Loading...

Фотографијата од полуголата водителка Антонија Блаче стана хит на социјалните мрежи. Антонија пред фотографиите стои сосема природно, а сликите не се фотошопирани.

Таа позираше топлес со што би помогнала во кампањата против рак на дојка. 

 

„Баба ми почина од рак на дојка, се бореше пет години но, за жал кога ја откри болеста беше касно. Поради тоа знам дека раното откривање на оваа болест е пресудно“ – изјави Антонија.

 

 

loading...
Loading...