Моника Белучи на Кустендорф

Loading...

Моника Белучи ќе биде гостинка на 16.јануари на фестивалот Кустендорф во Дрвенград на Мокра Гора кај Емир Кустурица.

Режисерот Емир Кустурица изминатите години беше домаќин на многу гости од филмскиот свет меѓу кои се Џони Деп, Никита Михалков, Џим Џармуш и др.

Сега на Кустендорф ќе дојде талентираната актерка Моника Белучи позната по атрактивниот изглед и природната убавина.

Познатата италијанска актерка е долгогодишна пријателка со режисерот Кустурица и многу ја почитува неговата работа.

На фестивалот ќе бидат прикажани најдобрите филмови на Моника Белучи која ќе оддржи работилница на студенти кои доаѓаат секоја година од целиот свет.
 

loading...
Loading...