Неофицијално: Почина Кемал Монтено

Loading...

Српски „Курир“ пренесува дека Кемал Монтено починал. Информацијата ја добиле од босанските медиуми кои сеуште се неофицијални. 

Легендата на екс југословенската музика боледеуваше од дијабетис, а во последно време имаше проблеми со срцето. Од неодамна му беше вграден пејсмејкер, бидејќи болеста со која се бореше 15 години му го ослабе срцето.

 

loading...
Loading...