Возниаки и Стосур во финалето од турнирот во Москва

Каролин Вознијаки и Стосур ќе играат во финалето од ВТА турнирот во Москва.
Стосур во полуфиналето ја совлада со 2-1 Ивановиќ, првиот сет го доби Ивановиќ со 2-6, вториот и третиот сет го доби Стосур со резултат 6-3 односно 6-2.
На другиот полу-финален дуел Вознијаки ја совлада Арвидсон со 2-1, првиот сет го доби Вознијаки со 6-3, вториот го изгуби со 6-7, а третиот со 6-4.

Пронајдете не на следниве мрежи: