Ренова го доби дуелот со Брегалница

Екипата на Ренова ја совлада Брегалница од Штип со 2-0 на домашен терен.
Мемеди уште во седмата минута го доведе својот тим во водство од 1-0, а победата ја завери Бајрами во 75-тата минута и го постави конечниот епилог на мечот 2-0.
Утре играат…
Турново-Напредок
Тетекс-Работнички
Вардар-Металург
Дрита-Шкендија
Силекс-Пелистер

Пронајдете не на следниве мрежи: