Трката во Малезија прекината, победата му припадна на Педроса

Шпанецот Дани Педроса во Малезија дојде до нова победа и ја намали негативата со Лоренцо во вкупниот поредок.
На трката во Шепанг се возеа само 13 кругови, поради тоа што врнежите направија големи проблеми на возачите, по тие извозени 13 кругови трката беше прекината, а набрзо стигна соопштение дека нема да има продолжение.

Пронајдете не на следниве мрежи: