ПМФЛ: Реми на дербито во Скопје, Шкендија во последните минути се спасуваше во Боговиње

Вардар и Металург одиграа нерешено со резултат 1-1 на дербито што се одигра на „Националната Арена Филип Втори“ во Скопје, во Тетово на дербито помеѓу екипите на Дрита и Шкендија натпреварот заврши нерешено 2-2 откако Шкендија во последните пет минути се спаси од пораз и покрај негативата од 2-0 до 85-тата минута.

Фото: Момент од натпреварот Тетекс-Работнички (израмнувачкиот погодок на Митревски во 89-тата минута)

Резултати и стрелци на денешните натпревари од Првата Македонска Фудбалска Лига…

Дрита-Шкендија 2-0 (Нухиу 1-0 60’, Мустафи 2-2 63’, Таипи 2-1 85', Баскарков 2-2 90' автогол)

Силекс-Пелистер 2-0 (Георгиев 1-0 2’, Заревски 2-0 11’)

Турново-Напредок 1-0 (Блажевски 1-0 76’)

Вардар-Металург 1-1 (Далчевски 0-1 18’, Маневски 1-1 48’)

Тетекс-Работнички 1-1 (Ристовски 0-1 25’, Митревски 1-1 89’)

Пронајдете не на следниве мрежи: