Возниаки го освои турнирот во Москва

Каролин Вознијаки го освои ВТА турнирот во Москва, таа во финалето славеше со 2-1 против Стосур.

Првиот сет го доби Возниаки со резултат 6-2, вториот го доби Стосур со 4-6, но, финалниот исход од мечот гласеше 2-1 за Возниаки откако Данската тенисерка со 7-5 беше поуспешна во третиот сет.

Пронајдете не на следниве мрежи: