Венус Вилијамс го освои турнирот во Луксембург

Венус Вилијамс се закити со трофеј од Луксембург, таа го освои 44-тиот наслов во својата кариера.
Во финалето Вилијамс ја совлада Моника Никулеску со 6-2 и 6-3.
За 32-годишната Американка, ова е 44-тиот трофеј во нејзината кариера, моментално се наоѓа на 24-тото место на ВТА листата.

Пронајдете не на следниве мрежи: