Сепи го освои Кремлин-купот

Андрес Сепи ја освои третата титула во својата кариера победувајќи го Белучи во финалето од купот во Кремлин.
Турнирот во Кремлин му припадна на Андрес Сепи кој во финалето беше поуспешен од Белучи.
Натпреварот се играше во три сетови, првиот сет го доби Белучи со 3-6, но вториот го даде пресвртот на овој натпревар, Сепи го доби вториот сет со 7-6, додека пак третиот сет го доби со 6-3.

Пронајдете не на следниве мрежи: