Фото: Промовиран Алеш Пипан

На денешната прес-конференција во пресрет на натпреварот МЗТ Скопје и Црвена Ѕвезда е промовиран новиот тренер на екипата од Аеродром, словенецот Алеш Пипан.
„Прво би сакал да им се заблагодарам на управата на клубот што ме избраа токму мене за тренер, мене ми е чест да бидам тренер на овој клуб, но свесен сум и за одговорноста што ја носи оваа функција. Можам да ветам дека ќе дадам се од себе за сите во клубот да бидат задоволни. Првите впечатоци ми се одлични, ова е организиран клуб, со фантастични навивачи и верувам дека со мали промени можеме да направиме резултат од кои што сите ќе бидат задоволни“ беше дел од изјавата на Пипан.
Фото/Извор: www.mztskopjeaerodrom.mk

Пронајдете не на следниве мрежи: