Двајца шпанци ја поделија титулата „најкорисен играч“ во Евролигата

 

По одиграното трето коло во кошаркарската Евролига, двајца шпанци се закитија со титулата „најкорисен играч на колото“.
Руди Фенандез и Фернандо Сан Еметерио се кошаркарите кои оставија најголем впечаток во третото коло од Евролигата.
Кошаркарите на Реал Мадрид, односно Каха Лаборал имаа поентерски учинок од 30 поени па дојдоа до  наградата и повеќе од заслужено.
Фото: euroleague.net

Пронајдете не на следниве мрежи: