АБА: Втората четвртина кобна, МЗТ изгуби од Ѕвезда

МЗТ Скопје изгуби на натпреварот со екипата Црвена Ѕвезда на домашен терен, се чини дека клучен момент од натпреварот беше третата четвртина каде нашиот тим изгуби со неверојатни 14-27.

Во редовите на екипата на МЗТ најефикасни поентери беа Гечевски и Чековски со по 12 коша, кај противничката екипа Ракочевиќ и Катиќ со по 16 поени беа најдобри во својот тим.

Резултатите по четвртини…

читајте пулс24

1.       22-20

2.       14-27

3.       11-9

4.       13-19 

Пронајдете не на следниве мрежи: