Хороскоп — 10 нешта што ги нервираат знаците

Loading...

 

Некои работи едноставно ве нервираат или не можете да ги поднесете. Сте се запрашале ли како хороскопот влијае врз малите нешта кои понекогаш ви го прават денот ужасен, па дури и животот неподнослив? Превентус.мк ви ја претставува топ 10 листата на обични работи кои секој од хороскопските знаци не може да ги поднесе…

 

ОВЕН

Луѓе кои се туркаат во автобус, додека чекаат во ред или кога поминуваат

Невозвратени телефонски повици

Мобилни телефони кои не работат

Животни во кафези

Луѓе кои досадуваат на Facebook chat

Луѓе кои заобиколуваат и никако не стигнуваат до поентата

Луѓе кои лошо танцуваат

Возови и авиони кои доцнат

Луѓе кои се облекуваат премногу опуштено

Кантри музика

БИК

Луѓе кои се фалат премногу

Неред и неорганизираност

Облека која е искината или на која и фалат копчиња

Лоши готвачи

Кога некој ги игнорира во јавност

Јавно говорење

Луѓе кои не носат дезодоранс

Да се биде објект за хумор, вицови или практични шеги

Ситуации кога не се чувствуваат паметно или интелектуално

Брза храна

БЛИЗНАЦИ

Луѓе без смисла за хумор

Постојано да не се во центарот на вниманието

Скршени часовници

Лошо вино

Чевли во кои не може да се танцува

Луѓе кои зборуваат полека

Луѓе кои одат премногу бавно

Песимисти

Зависници

Расипани апарати и справи

РАК

Премногу топлина

Волнена ткаенина што чеша

Кога мораат да спијат на каучот

Луѓе кои доаѓаат порано од договореното

Луѓе кои лошо или невешто се облекуваат

Кога некој ги критикува

Филмови со насилство

Неблагодарни деца

Кога ќе ги загубат очилата за сонце

Луѓе кои го крадат од нив центарот на вниманието

ЛАВ

Луѓе кои се облекуваат подобро од нив

Луѓе со подобри автомобили од нив

Кога некој ги игнорира

Кога некој им предизвикува љубомора

Премногу студено време

Премногу влажно време

Кога се принудени да одат во црква

Кога мора да се дома или на работа додека е сончево

Кога некој им кажува да успорат

Кога некој им кажува дека не знаат да флертуваат

ДЕВИЦА

Луѓе кои се неуредни или неорганизирани

Луѓе кои не возвраќаат телефонски повик

Луѓе кои не носат часовници

Луѓе кои не пријавуваат даноци

Луѓе кои не враќаат прибелешки

Да губат време на Facebook

Луѓето кои граматички погрешно се изразуваат

Луѓе кои пцујат премногу

Емоционална конфронтации или сцени

Stand up комичари

ВАГА

Луѓе кои им кажуваат да ја намалат музиката

Луѓе кои мразат брза храна

Ѓубре во парковите

Луѓе кои крадат цвеќиња

Луѓе кои се сурови кон животните

Луѓе кои не возвраќаат телефонски повик

Секс за една ноќ

Лоши фризури

Наркозависници

Родители кои ги казнуваат своите деца

СКОРПИЈА

Луѓе кои позајмуваат пенкало и никогаш не го враќаат

Љубовници кои не доживуваат оргазам

Кога љубовникот ќе ги направи љубоморни

Кога некој ќе ја заврши работата подобро од нив

Јадење без манири

Да ​​бидат жртва на озборувања

Да бидат обвинети за неверство (дури и кога биле неверни)

Луѓе кои се премногу тренди

Луѓето кои тврдат дека се видовити

Тоа што не можат да паркираат на местото за хендикепирани

СТРЕЛЕЦ

Возови, авиони и автомобили кои доцнат

Кога не летаат во прва класа

Сопатници кои страдаат од морска болест

Луѓе кои се жалат премногу

Луѓе кои се плашат да преземат ризици

Кога некој ќе им рече дека не знаат како да се однесуваат со парите

Луѓе кои очекуваат од нив да стигнат на време

Изгубен багаж

Мачење животни

Да читаат за кршењето на човековите права

ЈАРЕЦ

Луѓе кои трошат премногу пари

Луѓе кои бараат заем

Луѓе кои не враќаат заем на време

Луѓе кои не знаат како да ги дисциплинираат своите деца

Луѓе кои не почитуваат договори

Луѓе кои не ја затвораат пастата за заби

Поетски читања

Кога некој ќе ги замоли да го превезат некаде

Кога некој ќе побара од нив да ги остават децата дома

Лоши фризури

ВОДОЛИЈА

Луѓе кои се облекуваат на здодевен начин

Брза храна

Да зборуваат за минатото

Психијатри

Озборувања

Луѓе кои не се практични

Луѓе кои не чистат по нивните миленици

Недостаток на лојалност

Да бидат „трето тркало“ односно „тринаесетто прасе“

Да си ги валкаат рацете

РИБИ

Премногу топлина

Кога ќе ги загубат очилата за сонце

Загадена вода

Луѓе кои се смеат премногу гласно

Луѓе кои не прифаќаат аргументи

Алкохоличари

Да им биде забрането да ги гледаат своите внуци

Да мора да носат очила со диоптер

Автомобили кои трошат премногу гориво

Луѓе кои возат бавно

 

Поврзани статии:

Дали знаете кои хороскопски знаци најмногу провоцираат?

 

        Идеална секс поза според хороскопскиот знак

        Кои хороскопски знаци имаат најстабилни врски?

 

 

 

 

loading...
Loading...