„Спарси“ без Џинобили, Лејкерси го чекаат Брајант да се опорави

Настапот на Коби Брајант на првиот натпревар за Лејкерси во новата сезона е под знак прашалник поради повреда. Во Сан Антонио ситуацијата со Џинобили е сосема јасна, тој нема да биде дел од тимот поради повреда.

Брајант го пропушти последниот ден на подготовките за натпреварот против Далас во Лос Анџелес, Лејкерси ќе имаат за почеток четири натпревари во шест денови и се очекува Мајк Браун да ги поштеди своите најдобри играчи за важните натпревари.

„Спарси“ потврдија, Џинобили нема да биде во комбинација.

Пронајдете не на следниве мрежи: