Стадемаер ја обнови повредата

Според неофицијалните информации, крилниот центар на екипата на Њу Јорк Никси Амар Стадемаер би требало да пропушти шест денови од новата сезона поради повредата на левото колено.

Американските медиуми пренесуваат дека Стадемаер ја обнови повредата.

Според „ЕСПН“ играчот бил на лекарско-мислење во Феникс каде е одлучено дека ќе му треба повеќе време за враќање на теренот од оние прво-најавени три денови.

Пронајдете не на следниве мрежи: