И Унион Олимпија без лек за Игокеа

Босанскиот претставник во АБА лигата е неверојатен, шест натпревари, шест победи, немоќта против овој амбициозен тим ја доживеа и прославената екипа од Словенија, Унион Олимпија.

Игокеа ја совлада словенската екипа Унион Олимпија со резултат 87-82 и ја продолжи победничката серија во АБА лигата.

Хемондс едноставно беше неверојатен на овој натпревар постигнувајќи 19 поени за екипата на Игокеа.

Кај тимот на Унион Олимпија најефикасен на мечот беше Вејтерс со постигнати 15 поени.

Пронајдете не на следниве мрежи: