Коби Брајант сепак можно е да игра против Далас

Започнува НБА-шоуто, главниот настан кој сите со нетпрение го очекуваат, она што е во центарот на вниманието е Коби Брајант, дали ќе игра или не, според информациите кои пристигнуваат, се вели дека Коби Брајант би играл па макар и со тешки болки на себе.

Соиграчите на Коби се надеваат дека тој ќе се појави на паркетот на дуелот со Далас, тренерот на ЛА, Мајк Браун вели…

„Никогаш во мојот живот не сум видел толку голем борец како него, сигурен сум дека сака да настапи“ .

Вечерва се играат следните натпревари…

Кливленд-Вашингтон

Мајами-Бостон

ЛА Лејкерс-Далас

Пронајдете не на следниве мрежи: