Тај Лавсон потпиша четиригодишен договор со Денвер

Денвер ја осигураа соработката со 24-годишниот Тај Лавсон.

24-годишниот кошаркар според новиот договор во наредните четири сезони ќе заработи 48 милиони долари.

Лавсон е во тимот на Денвер уште од почетокот на неговата НБА кариера во 2009-тата година, а сега со овој договор тимот на Денвер ги израдува своите навивачи.

Според новиот договор, Лавсон ќе биде еден од најскапо платените играчи во НБА лигата.

Пронајдете не на следниве мрежи: