Видео: Џејмс Харден „НЕВЕРОЈАТЕН“!!!

Џејмс Харден беше ѕвезда на натпреварот во победата на Хјустон над Детроит во дербито по неговиот трансфер односно напуштање на тимот на Оклахома. По потписот од 80 милиони долари за пет сезони, Харден постигна 37 кошеви а воедно имаше скор од 12 скока и 6 асистенција во победата која носеше резултат од 105-96.

Резултати НБА лига…

Philadelphia – Denver 84:75 (Hawes 16k, 12s, Holiday 14k, 11a / Lawson 16k, 7a)

Toronto – Indiana 88:90 (Lowry 21k, 7s, 8a / West 25k. George 14k, 15s)

Detroit – Houston 96:105 (Knight 15k / Harden 37k, 12a, 6s, 4u, Delfino 15k)

Chicago – Sacramento 93:87 (Noah 23k, 10s, Boozer 18k, 8s / Evans 21k, 8s)

New Orleans – San Antonio 95:99 (Davis 21k, 7s / Duncan 24k, 11s, Parker 23k, 6a)

Utah – Dallas 113:94 (Mo Williams 21k, 6a, Millsap 13k, 15s / Collison 17k, 7a)

Phoenix – Golden State 85:87 (Landry 17k / Dragić 17k, 8a)

LA Clippers – Memphis 101:92 (Crawford 29k, Paul 12k, 12a / Gay 25k, Randolph 15k, 16s)

Portland – LA Lakers 116:106 (Batum 26k, Lillard 23, 11a / Howard 33k, 14s, 5a, Bryant 30k)

Пронајдете не на следниве мрежи: