Видео: Паркер со звукот на сирената му донесе победа на Спарси

Само еден натпревар во НБА лигата беше на распоредот за четврток, двобојот меѓу Сан Антонио и Оклахома, каде Спарси победи со кош со звукот на сирената.

Тони Паркер беше херојот на својот тим откако погоди со звукот на сирената и му донесе мошне важна победа на Сан Антонио.

„Знаев дека треба бргу да шутирам, Серхи толку бргу дојде на блоката“ изјави Паркер.

Натпреварот заврши со резултат 86-84 во корист на Сан Антонио.

Пронајдете не на следниве мрежи: