Анадолу Ефес ја „изненади“ Каха Лаборал

Тимот на Анадолу Ефес ја изненади Каха Лаборал на гостински терен совладувајќи ја со резултат 64-76 откако Лаборал одигра неверојатно слаб натпревар во вториот дел, Реал Мадрид не дозволи изненадување и со резултат 80-66 го совлада Канту.

Резултати…

Фенербахче-Панатинаикос 73-65

Реал Мадрид-Канту 80-66

Жалгирис-Армани Милано 92-87

Каха Лаборал-Анадолу Ефес 64-76

Пронајдете не на следниве мрежи: