Куманово поразен од Галил

Македонскиот претставник во БИБЛ лигата, екипата на Куманово, загуби на гостувањето кај Галил Гилбоа со резултат 81-61.

Кај домаќините најефикасни беа Брендон Харпер, Џамар Смит и Даган Јивзори кои постигнаа по 17 коша.

Кај нашиот претставник Александар Костовски со 25 коша на мечот беше најефикасен.

Нашиот претставник се наоѓа на третото место во група „А“.

Пронајдете не на следниве мрежи: