Што носи новиот АЈФОН 5?

Loading...

Низ интернет кружат огромен број на текстови каков ќе биде новиот АЈФОН 5?! Сите сакаат да знаат што ќе биде подобрено и сменето.

Еве неколку податоци за вас доколку сте еден од тие што со нетрпение очекувате да пристигне новиот телефон. Тој ќе има двојадрен процесор со многу подобрено графички можности, бидејки реално веќе заостануваат за д конкуренцијата, посебно Самсунг. И ќе има 1 гига бајт РАМ меморија. Дури ни Ајпадот 2 нема толку работна меморија. Што значи дека се одготвува нешто навистина јако.

И камерата ќе биде врв што досега е применет во технологијата на мобилните телефони со дури 8 мегапиксели и подобрени можности за снимање навечер.

loading...
Loading...