Лејкерси доведоа ѕвезди, а не победоа десет натпревари, Брајант „збесна“

ЛА Лејкерси ова лето во своите редови ги доведоа Стив Неш и Двајт Хауард, моментално сеуште се без победа по десет одиграни натпревари, а почнаа критиките и од медиумите на сметка на ЛА Лејкерси.

Најдобриот играч на Лејкерси, Коби Брајант се оградуваше од коментари, но, после сево ова едноставно „збесна“.

„Не можам… Едноставно не можам да го сватам овој град. Го гризам јазикот за да сите овие што ни упатуваат свирежи и не критикуваат не би ги нарекол идиоти. Гледаат дека освојуваме титули, и знаат колку  е тешко да се состави тимот, да се вклопат и снајдат во новата средина новите играчи, па од сето тоа сеуште не сфатив зошто станаа толку глупави па да тие не критикуваат нас“ изјави Брајант.

Пронајдете не на следниве мрежи: