Видео: Кевин Дурант „му ја свитка кичмата“ на Павловиќ…

Кошаркарите на Оклахома беа подобри на дуелот со Портланд на синоќешниот дуел, а поразот долго време ќе го памети и српскиот кошаркар Александар Павловиќ бидејќи се најде на подот откако Кевин Дурант со маестрална финта целосно го исфрли од игра а српскиот кошаркар се најде долу на подот.

Пронајдете не на следниве мрежи: